Spojení s MySQL databází se nezdařilo.Databáze je momentálně nedostupná. Server je nejspíše přetížen. Hexangl
HEXANGL
Novinky Historie Fotky Seznamka Audio Fórum Menu
Historie

I.

Myslím,že málokterá skupina se může pyšnit takovou historií, jako ta naše. První náznaky ( tedy pokud mi dobře slouží paměť ) sahají čtyři roky zpátky. To jsem se s Vaškem Doleželem chodil učit hrát na kytaru k Martinovi Pachnerovi. Jednou nám Martin řekl, že už umíme hrát tak dobře, že bychom mohli založit kapelu. On sám však už v několika skupinách hrál, takže jsme zatím byli jen dva.
Čas plynul, myšlenka založit kapelu mi vrtala hlavou a nedala mi pořádně spát. Bylo však nutno udělat ještě mnoho podstatných kroků. Hlavní otázkou však zůstávalo, kde sehnat: bubeníka, baskytaristu a zpěváka. Jediné dva nástroje které jsou pro skupinu nezbytné a které jsme již měli, jsou akustická kytara a elektrická kytara. Dalším závažným problémem byl fakt, že nebyl nikdo, kdo by skládal písničky. Zkoušel jsem něco složit, ale výsledek nebyl valný. ( Konec konců, to můžete posoudit sami. )
Po roce váhání a přemýšlení, zdali to má vůbec smysl, Vašek sehnal Boba, coby pianistu, a já Honzu Jirku coby baskytaristu.S Bobem problémy nebyly. ( Hru na klávesy ovládal. ) Zato Honza měl s baskytarou značné problémy a po třech měsících to vzdal. Následoval další rok marného shánění zbývajících členů kapely, než jsem zaslechl zmínku Michala Khodla že by nám rád hrál na cokoliv v kapele. Vnutil jsem mu tedy baskytaru s tím, že než by se naučil na bicí... No prostě by mu to nešlo. Následovalo opět mrtvé období, kdy se nic nedělo.
Až rok 2005 byl pro naší ( zatím ještě nezaloženou ) kapelu velkým přínosem. Nejen, že se Michal hned od nového roku začal učit na baskytaru, ale v červnu jsme sehnali zpěvačku. Iva navíc i skládala texty. Už nám zbýval jen bicista. Problém byl ten, že bicista je dá se říct základ kapely.
I tento problém už ale neměl trvat dlouho. O prázdninách jsem byl na koncertu Žerzeje a potkal jsem tam Ivču, která mi řekla, že sehnala zbývajícího člena kapely. To mě potěšilo, protože jsme konečně byli kompletní.
V září 2005 jsme se poprvé sešli a i přes to, že jsem se jen domluvili kdy a kde budeme zkoušet, byl jsem rád, že po třech a půl letech jsme udělali poslední krok k založení plnohodnotné kapely. Ještě pětkrát vypadala naše zkouška tak, že jsme se prostě zakempili v hospodě a pak nás konečně salesiáni pustili do zkušebny.
Ze začátku jsme hráli cizí písničky a když jsme byli trochu sehraní, začali jsme zkoušet Ivči písničky.
Nyní kombinujeme její písničky a moje. Musím říct, že čím dál víc hrajeme vlastní tvorbu, tím víc se těším jak ve středu večer přijdu do zkušebny, vybalím kytaru a začnu hrát. Navíc se ze všech členů stali dobří přátelé, a tak i přes drobné nedostatky při zkoušení věřím, že naše kapela má budoucnost. Všechny vás rád uvidím na prvním koncertu skupiny Hexangl.

II.


Čas postoupil a vy byste si zasloužili znát další kapitolu naší historie.
Na jaře roku 2006 jsme měli první koncert. Hráli jsme ve 100dole a myslim, že ho směle můžu označit jako dobrý start skupiny, která má budoucnost. Lidem jsme se líbili, a tak jsme museli všechny naše písničky přehrát hned dvakrát a Zabubnuj dokonce třikrát.
Po tomto úspěchu jsme se opět uzavřeli do zkušebny a začali jsme zdokonalovat naše písničky. Na konci školního rroku 2006 jsme měli spíše soukromý koncert.Hráli jsme na oslavě osmnáctých narozenin mojí spolužačky a kamarádky Elišky Hamáčkové a v prvním měsíci prázdnin jsme natočili naše první CD s názvem Potřeba.
V podzimních měsících jsme stačili ještě jeden soukromý koncert. Hráli jsme na oslavě narozenin Lukášovy maminky.
Z jara roku 2007 to v naší skupině začínalo skřípat. Cigistock 2007 jsme si již zahráli bez naší zpěvačky a na začátku prázdnin nám oznámila, že definitivně končí. (Touto cestou chci ještě jednou poděkovat Ivce, že s náma aspoň po nějaký čas zpívala.) Ještě nějaký čas jsme zkoušeli v pěti, ale papk jsme to vzdali. Myslim, že to mrzelo všechny, ale nikdo s tim nic neudělal.


III.


Je mi ctí, že můžu již po třetí za sebou psát do sekce HISTORIE takového našeho deníku kapely.
Tentokrát se ocitáme u Lukáše v pokoji těsně po tom, co se probudil. Vše vypadá jako obvykle, ale není. Lukáš je na rozdíl od předešlích dní pevně rozhodnut, že skupina Hexangl musí “vstát z mrtvých“. Toto odhodlání pociťují ostatní členové skupiny ještě tentýž den, kdy ve fóru naší skupiny přibyl vzkaz od neznámého fantoma, že prý za pomoci Voldemorta vzkřísí Hexangl ze záhrobí a pak s její pomocí bude páchat ve světě hudební zlo.
Nevim jak se mu to povedlo, ale od té doby jsme opět začali zkoušet, napsali jsme pár inzerátů, v kterých jsme uvedli, že sháníme zpěvačku a trpělivě jsme vyčkávali. V tomto období vyčkávání jsme nazkoušeli nové písničky a ozvaly se nám tuším tři holky, které chtěly zpívat v naší skupině. Nikdy se k nám ale moc nehodily, až se mi jednou po internetu ozvala Terka. Když jsem jí slyšel zpívat, bylo mi jasný, že teď máme jedinečnou příležitost.
Byl již červen 2008 a nám do koncertu sportovního dne Církevního gymnázia zbývala poslední zkouška, povedlo se nám ale s Terkou nacvičit alespoň jednu písničku, a tak jsme jí představili na našem v pořadí již pátém koncertě. V současné době se snažíme nacvičit staré písničky s Terkou a k tomu přidat písničky nové.

Pavel Kutek

Login: